Lugina-Lajm

Arbër Pajaziti dëshmorët e kombit i quan viktima, thumbon edhe qeverisjen e Nagip Arifit të viteve 2002-2008 (FOTO)

Kryetari i degës së Alternativës për Ndryshëm të Shqiprim Arifit, njëherit ish shefi i kabinetit të Nagip Arifit, Arbër Pajaziti, nëpërmjet një postimi në...

Për SHBA-në, me apo pa këmbim territoresh, njohja e ndërsjellë është caku

Administrata e Shteteve të Bashkuara të Amerikës nuk përkrah ndonjë zgjidhje të caktuar që rezulton nga dialogu Kosovë-Serbi, përfshirë këmbimin e...

Paralajmëron Haradinaj: Të guxojë kush t’i japë tokë Serbisë

Teksa sot përkon me 20-vjetorin e Masakrës së Reçakut, një mesazh i fortë vjen nga kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj. Ky i fundit ka bërë një...

KKSH nderon me mirënjohje post-mortem ish kryetarin Jonuz Musliu (FOTO)

Në një vjetorin e vdekjes së kryetarit Jonuz Musliu, Këshilli Kombëtar Shqiptar i ndan mirënjohje post-mortem, ish udhëheqësit të këtij institucioni shqiptar...

Shqipja, gjuhë zyrtare në Maqedoni, firmos Talat Xhaferi

Kryetari i Kuvendit ka firmosur Ligjin për gjuhët. Ligji me firmën e Xhaferit dërgohet në Gazetën Zyrtare dhe pas shpalljes në Gazetën Zyrtare menjëherë hyn...

Ragmi Mustafa e thotë për të përditshmen ‘Danas’ të Beogradit: “Çështja e Luginës pjesë e zgjidhjes në njohjen e pavarësisë së Kosovës”

Në një intervistë për të përdishmen serbe “Danas”, kryetari i Këshillit Kombëtar Shqiptar, Ragmi Mustafa, ka theksuar se “mungesa e trajtimit të Luginës...

Ilir Sadriu thumbon qeverisjen preshevare: “Po ju mungon vetëm fotografia e punëkryesit, hajnia duhet ndalur” (FOTO)

Nëprëmjet një postimi në facebook, zëvendëskryetari i Partisë Demokratike Shqiptare në Preshevë, Ilir Sadriu, ka kritikuar ashpër qeverisjen e Shqiprim Arifit,...

Nga superliga serbe në ate shqiptare, futbollisti Faton Xhemaili nënshkruan kontratë me Kukësin të vlefshme 2.5 vjet

Kukësi ka bërë afrimin e radhës dhe këtë herë bëhet fjalë për një mbrojtës që do të vihet nën urdhrat e trajnerit Armando Cungu. Sportekspres.com mëson...

Shqiprim Arifi: Për momentin nuk është problem lapidari!

Heqja e lapidarit të ushtarëve të UÇPMB-së në Preshevë ishte temë e cila kishte shkaktuar reagime të mëdha në opinionin shqiptar. Në lidhje me këtë...

Shkup: Iku në histori “Maqedonia”, vjen Republika e Maqedonisë së Veriut

Ndryshimet kushtetuese në fazën përfundimtare u mbështetën nga 81 deputetë. Deputetët e opozitës maqedonase VMRO – DPMNE, nuk ishin të pranishëm në seancë,...