Lugina-Lajm

Serbët kërkojnë arrestimin e Hashim Thaçit

Opinioni në Serbi është tronditur nga lajmi se zëvendëskryeministri i parë dhe ministri i jashtëm i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, mund të vizitojë...

Përbytet anija me emigrantë në Detin Mesdhe, me qindra të zhdukur! (Video)

Një zëdhënës i organizatës ndërkombëtare “Save the Children” ka thënë për CNN se një anije me mbi 500 persona është mbytur rreth 80 milje larg bregdetit...

Thaçi në Beograd; mobilizohen 4 mijë policë serbë për sigurinë e tij!

Mediat serbe kanë botuar në ballina lajmin ekskluziv se zëvendëskryeministri i Kosovës dhe ministri jashtëm, Hashim Thaçi mund t’a vizitoj Beogradin në...

S’përmbahet Mario Suarez: “Jo gjyqtar serb për ketë lloj ndeshjeje!”

Mesfushori i Atletico Madridit, Mario Suarez, ka kritikuar ashpër gjyqtarin kryesor të sfidës ndaj Real Madridit, Milorad Mahiq, shkruan ABC, përcjellë Gazeta...

Paqe në Madrid!

Derbi madrilen mes Real Madridit dhe Atletico Madridit ka përfunduar pa gola në ndeshjen e parë çerekfinale të Ligës së Kampionëve, përkundër dominimit të Los...

Rogoqicë: Bujanocasja e goditur, po kurohet në QKUK!

Ismet Hashani zëdhënës i policisë rajonale në Gjilan ka thënë për rajonipress se të martën rreth orës 14 e 20 minuta në rrugën Novosellë – Rogoqicë ka...

Mediat greke: Rama ka marrë dritën jeshile nga SHBA dhe BE për deklaratat për bashkim kombëtar

Në një shkrim ku parashikon zhvillime të rëndësishme të politikës rajonale në vitin 2015 gazeta greke “Imerisia” merr në analizë përpjekjet diplomatike...

Gjendet një trup i pajetë në lumin Ibër!

Në orët e mbrëmjes të së martës është gjetur një trup i pajetë në lumin Ibër. Sipas burimeve të KosovaPressit trupi është gjetur në vendin e quajtur...

Erdogan paralajmëron Papën: “Mos bëjë deklerata të tilla!”

Kryetari i Turqisë Rexhep Taip Erdogan ka thënë se e dënon deklaratën e Papës Françesko për shkak se ka thënë se krimi ndaj armenëve para 100 viteve e ka...

KKSH: Të lajmrohen të gjithë ata që janë ç’regjistruar nga stacionet policore!

Këshillit Kombëtar Shqiptar (KKSH) i bënë apel të gjithë qytetarëve shqiptar që i është pasivizuar vendbanimi (apo e kanë çregjistruar) nga stacionet...