Lajmërim i përkohëshëm

Ju lutem të vini re përderisa dalloni ndonjë problem me portalin e Lugina-Lajm për momentin, na kontaktoni në Facebook për të raportuar problemin, portali është duke u përditësuar çdo ditë me funksione të reja, përditësimi do të zgjasë disa ditë. Ju faliminderit për mirëkuptim.

Lugina-Lajm

Pushteti i Shqiprim Arifit, për mosbindje politike suspendon nga puna inxhinjerin e shquar Ilir Sadriu (Dokument)

Qeverisja lokale e Preshevs, e udhëhequr nga kryetari Shqiprim Arifi, ka përjashtuar nga puna, Ilir Sadriun, njërin ndër inxhinjerët më të shquar të Komunës së...

Përfundon pjesa e parë e asfaltimit të rrugës Breznicë-Muhoc, qytetarët tejet të kënaqur (FOTO)

Ashtu edhe siç u paralajmërua, sot përfndoi stadi i parë i asfaltimit të rrugës Breznicë-Muhoc. Pjesa e parë e asfaltimit të aksit rrugor Breznicë-Muhoc, sot...

Biznismeni shqiptar ‘Marco Saljihu’, ka sjellur në Medvegjë makineritë për hapjen e fabrikës së çorapave, e cila do t’i punësoj qindra punëtorë

Biznismeni shqiptar në Itali, Muharrem Salihu, së shpejti në Medvegjë, do të hap fabrikën për prodhimin e çorapeve. Ky biznismen medvegjas, i cili jeton në...

Mead Osmani nga Tërnoci, me sukses përfundon studimet e doktoratës në Bursa të Turqisë (FOTO)

Sot në Universitetin e Uludag (Uludag Universitesi) të Turqisë, me sukses shembullor studimet e doktoratës i ka përfunduar, Mead Osmani nga fshati Tërnoc i...

Ragmi Mustafa kritikon kohën qeverisëse të Nagip Arifit: “Koha juaj ka ikur”

Nënkryetari i Degës së PVD-së në Bujanoc, Ragmi Mustafa, përmes një postimi në facebook, ka kritikuar ashpër qeverisjen e ish kryetarit Nagip Arifi. Ragmi...

Ka filluar asfaltimi i rrugës Breznicë-Muhoc, qytetarët tejet të lumtur; kryeshefi Ramadani: Nesër përfundon pjesa faza e parë” (FOTO)

Sot ka nisur asfaltimi i rrugës Breznicë-Muhoc, rrugë kjo e ineteresit shumë të madh për fshatrat e Malësisë së Bujanocit. Rruga Breznicë-Muhoc, tanimë po...

Merdare: Shkëlzen Maliqit i ndalohet hyrja në Serbi, policia serbe nuk i jep ndonjë shpjegim

Publicisti dhe gazetari kosovar, Shkëlzen Maliqi, është ndaluar të hyjë në Serbi, në mëngjesin e sotëm në pikëkalimin Merdare. Maliqi, kishte marrë rrugën...

Nagip Arifi akuzon qeverisjen e Bujanocit për keqmenaxhim të parasë publike, harron majin e 2013-tes kur u pagua për “over time” për pjesëmarrje në Panairin e Bujqësisë në Bujanoc

Ish kryetari i Komunës së Bujanocit, Nagip Arifi, gjatë një konference për media të ditës së hënë (dje), ka akuzuar pushtetin lokal të Bujanocit për...

Një veturë digjet në qendër të Prishtinës (VIDEO)

Mëngjesin e sotëm rreth orës 05:45, është djegur një makinë në qendër të Prishtinës, prapa Katedrales që gjendet në Kampusin universitar. Sipas pronarit të...

Pas takimit me Trump, Kim Jong-un viziton Kinën

Një javë pas takimit me Presidentin e SHBA, Donald Trump lideri i Koresë së Veriut Kim Jong un viziton Kinën. Pritet që ai të diskutojë sanksionet dhe angazhimet...