Në Bujanoc, shfaqen shenjat e vullkanit nëntokësor (VIDEO)

296

Në oborrin e fabrikës së Gumoplastikës në Bujanoc, sot janë konsideruar elemente të vullkanit nën tokësor.
Siç raporton Lugina-Lajm nga vendi i ngjarjes, nga nëntoka e oborrit të Gumoplastikës, po del avull i nxeht me aromë minerali.
Lugina-Lajm, ka mësuar se temperaturat në vendin nga ku po del avulli, kanë arritur nxehtësinë mbi 100 grad celzius.
Në vendngjarje gjatë ditës ka dal edhe kryetari i komunës, Shaip Kamberi ku ka takuar përfaqësuesit e shtabit të emergjencave, të cilët po vëzhgojnë me situatën.
Që nesër në Bujanoc, pritet të arrijnë ekspertë të xeheve dhe mineraleve nga Beogradi, ashtuqë të ndërmerren hapat e mëtutjeshëm.

Territori i komunës së Bujanocit njihet me minerale nëntokësore që determinojnë në vullkane të “qeta”./Lugina-Lajm/

Publicerat av Lugina-Lajm.com den 21 december 2017

IMG_8014

 
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *