Ju falemnderit vllezër!

81

I menjëhershëm ka qenë reagimi i kryeministri shqiptar Edi Rama, pas arritjes së ndihmave nga Lugina e Preshevës për të përmbyturit e jugut të Shqiprisë.

Nëpërmjet profilit zyrtar të rrjetit social facebook, kryeministri Rama ka falendëruar shqiptarët e Maqedonisë dhe Luginës së Preshevës, për kontributin e dhënë  për shtetin shqiptar.

Rama ka shkruar:  “Sot kane arritur ndihma nga shqiptaret e Maqedonise e Presheves faleminderit me mirenjohje te thelle e nje perqafim vellazeror te gjitheve.”

Po ashtu edhe miku më i mad hi të rinjëve preshevar, Erion Veliaj, ministër për mirëqenie soclaie në Shqipri, ka shprehur falenderimin e posaçëm për ndihma e arritura nga Lugina.

Veliaj, ka postuar një fotografi me të rinjët nga Lugina të cilët ishin edhe protagonistët kryesor për mbledhjen e ndihmave për të përmbyturit shqiptar nga jugu i vendit./LuginaLajm/

Erion Veliaj

 
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *